Priaznivé účinky avokáda

ORIFLAME Love Nature

Avokádo je celosvetovo známe ako vitamínová bomba, ktorá priaznivo pôsobí nie len na telo, ale aj na pokožku. Medzi základné výhody avokáda patrí množstvo vitamínov obsiahnutých v tomto ovocí, ako napríklad B, C, E, draslík, magnézium či fosfor. Taktiež je ho možné používať ako náhradu za živočíšny tuk, nakoľko obsahuje až 20% zdraviu prospešných mastných kyselín. V neposlednom rade v ňom môžete nájsť rôzne antioxidanty, bielkoviny, minerálne látky či vitamíny, ktoré priaznivo pôsobia na regeneráciu buniek a pre samotné zdravie organizmu.

Avokádo v kozmetike

Aj z tohto dôvodu je možné nájsť nemalé množstvo kozmetiky, ktoré obsahuje práve túto zložku. Používa sa najmä pri produktoch, ktoré by mali dodať pokožke potrebnú výživu. Používa sa pre produkty, ktoré sa snažia pokožku nie len vyživiť, ale aj regenerovať. V kozmetike, ktorá sľubuje nie len krásnu, ale aj odolnú pleť, ktorá nebude taká náchylná na starnutie. V neposlednom rade vďaka bohatým mastným kyselinám dokáže pleť veľmi dobre hydratovať.

Avokádová maska

Ak by ste mali záujem vytvoriť si avokádovú masku aj doma, určite by ste si k príprave mali zvoliť čo najmäkšie avokádo z dôvodu lepšej manipulácie. Ďalej ho stačí už len dôkladne ošúpať a odstrániť jadro resp. veľkú kôstku v strede. Na rozmixovanie do hladka je vhodné použiť mixér, no v prípade, že vám menšie hrudky neprekážajú, určite by ste nemali mať problém ani s rozpučením za pomoci lyžičky či vidličky.

Avokádovú masku je možné kombinovať s jogurtom, olivovým olejom, medom, kokosovým mliekom či olejom alebo s ďalšími ingredienciami, ktoré sa využívajú v DIY pleťových receptoch.

Či už na pleťové skrášľovanie použijete DIY masku alebo bežne dostupné kozmetické produkty, môžete si byť istí, že vaša pleť bude po použití hydratovaná, krásna a predovšetkým svieža a odolná voči vonkajším vplyvom. Je vhodný tak pre mladšiu ako aj staršiu generáciu.