Biele škvrny na nechtoch

Nechty

Ktorá žena by nechcela mať zdravé a nádherné nechty? Nie však každá má to šťastie, aby sa zdravými nechtami mohla naozaj pýšiť. Jemné a ľahko sa lámavé nechty nie sú žiadnou raritou. Niektoré z nás však trpia aj bielymi škvrnami na nechtoch. Ako vznikajú a čo nám tieto škvrny chcú povedať?

Nechty sú veľmi dobrým signalizátorom nášho fyzického zdravia. Tak tomu je aj v tomto prípade. Zdravé nechty majú jednoliatu farbu, sú bez akýchkoľvek hrbolčekov a iných asymetrických tvarov ako napríklad rýh, a taktiež sú pevné a odolné. Zdravé nechty sú hladké, jemné a predovšetkým majú prirodzený lesk a ružovkastú farbu, pričom pri koreni majú bielu farbu. Biele škvrny či pásiky môžu mať hneď niekoľko príčin vzniku.

Nedostatok zinku

Jednou z najčastejších príčin je nedostatok zinku v organizme. V takomto prípade je pre organizmus a odstránenie týchto nepekných škvŕn potrebné zmeniť jedálniček tak, aby obsahoval väčšie množstvo zinku. Potraviny bohaté na zinok sú napríklad orechy či špenát.

Nedostatok vápniku

Rovnakým signálom sa v tele prejaví aj nedostatok vápniku. Vápnik je možné do tela dostať najmä mliečnymi potravinami.

Nedostatok proteínu

V tomto prípade je potrebné optimalizovať množstvo bielkovín v tele. Po ich optimalizácií vám nepekné horizontálne pruhy na nechtoch zmiznú. Aj v tomto prípade je vhodné svoj jedálniček obohatiť o mliečne výrobky, ale taktiež aj o ryby, vajcia či tofu.

Ochorenie pečenie

Biele škvrny nám môžu signalizovať aj ochorenie pečene, poprípade problémy s pečeňou. Najčastejšie však ide len o nedostatok určitých látok v organizme.

Napriek tomu, že proces odstránenia týchto nepekných škvŕn je dlhodobý, predsa len existujú metódy, ako sa ich zbaviť o čosi rýchlejšie. Ide najmä o používania rôznych kúr a olejčekov na nechty, napríklad Eveline 8v1 a v neposlednom rade ich nalakovanie farebným lakom. Farebný lak totiž prekryje tieto nepekné škvrny. To však neznamená, že je problém odstránený.

Eveline Cosmetics Nail Therapy kondicionér na nechty 8 v 1