Ako používať parfém?

Ako používať parfém

V živote ženy nestačí siahnuť iba po krásne voňajúcom parféme, avšak treba mať na pamäti aj to, ako používať parfém. Pri správnom používaní parfému je možné zintenzívniť jeho vôňu, no zároveň aj zvýšiť jeho samotnú výdrž. Ako teda používať parfém?

Aplikácia

Parfém je potrebné aplikovať na tzv. pulzné žľazy, teda na miesto, kde krv pulzuje. Pulzné žľazy sa nachádzajú napríklad na spánkoch, krku, zápästí, lakťoch čo pod kolenami. Práve tieto miesta sú vhodné na aplikáciu parfému.

Po nanesení parfému parfém nerozotierajte. A to ani v prípade, že ide o okolie zápästia. Pri rozotieraní parfému sa vonná kompozícia naruší, a tým pádom nebude taká intenzívna. Taktiež jej výdrž bude kratšia.

V prípade, že máte chuť zvýšiť o niekoľko minút ba dokonca hodín životnosť parfému, určite by ste sa mali pred aplikáciou vône osprchovať. V prípade, že použijete sprchový gél (poprípade telové mlieko) tej istej rady, vôňa sa na tele udrží dlhšie.

Vhodným a zaužívaným spôsobom použitia parfému je aj streknutie vône do vzduchu a následné prejdenie popod opar parfému. Takto síce vôňa nebude aplikovaná na pulzné miesta, ale bude rovnomerne nanesená na telo.

Časté chyby

K veľmi častým chybám pri aplikácií parfému je pomýlenie si pulzných žliaz za potné. Práve takýmto nedopatrením sa stalo, že sa parfém aplikuje na pokožku za ušami. Takéto potné miesta sú veľmi rýchlo mastné, kvôli čomu sa na nich vôňa dlho neudrží.

Dávkovanie

K častým chybám pri aplikácií parfému je aj dávkovanie. Dávkovanie záleží od toho, čo za vôňu ste si vybrali. Či ide o toaletnú vodu, olejový parfém, či parfém. V každom prípade je však potrebné určiť si optimálne dávkovanie, nakoľko príliš veľké dávkovanie môže dráždiť nie len vás, ale aj vaše okolie.

V neposlednom rade nezabúdajte na striedanie vôní. Napriek tomu, že máte svoj obľúbený parfém na ktorý si už vaše okolie zvyklo, je potrebné si dať chvíľkovú pauzu poprípade zmenu parfému. Dôvodom je, že sa vám pri pravidelnom používaní môže zdať, že parfém stráca svoju výdrž , poprípade ju vôbec necítite.